X
تبلیغات
زولا

وقتی صحبت از تور ترکیه میشود اکثر گردشگران به تجربه استفاده از یک حمام ترکی اصیل فکر میکنندصدها سال است که حمام ترکی بخشی از فرهنگ کشور ترکیه است . قدمت حمام های ترکی به بیش از ۲۵۰ سال می رسد .  حمام ترکی یک سنت است که نه تنها بعد از آن بدن کاملا تمیز می شود  بلکه آرامش فوق العاده ای نیز به شما می دهد . حمام ترکی باعث افزایش طول عمر میشود و  یک تفریح  لذت بخش است . حمام ترکی کوش آداسی نیز همانند سایر حمام های این کشور به بهترین امکانات مجهز است و میتوانید در شهر تفریحی کوش آداسی حمام ترکی را امتحان کنید .

.


 هنگام ورود به حمام ترکی کوش آداسی ، اجازه دهید ذهن و روحتان رها شود و فقط از حمام لذت ببرید . حمام ترکی یکی از کارهایی ست که باید در سفر ترکیه تجربه کنید . به خصوص در فصل زمستان که واقعا هیچ جایی بهتر برای گرم کردن استخوان هایتان و پاک کردن  تمام بدن و ذهن خود  در بخار و آب پاشیده شده در محیط وجود ندارد . یک نوع دیگر از حمام وجود دارد که در یک اتاق پر از بخار گرم می نشینید و یک نفر شما را ماساژ میدهد و سپس دوش آب سرد یا حمام می گیرید

.



برای استفاده از حمام ترکی در کوش آداسی و یا هرجای دیگر به وسایل زیاد نیاز دارید  :

حوله حمام : یک حوله بسیار بزرگ است، پس از اینکه به حمام ترکی رفتید برای خشک کردن تمام بدن  مورد استفاده قرار  می گیرد . برای خشک کردن ۳ حوله  مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . یکی برای پوشاندن شانه ها، یکی برای پوشاندن موها مانند یک روسری و یکی برای دور کمر .

TAS : این کلمه ترکی برای نوعی  کاسه به کار برده می شود که معمولا برای ریختن آب به آرامی بر روی تمام بدن است .  کاسه از فلز با تزئینات شیاردار و منبت کاری شده ساخته شده است.  TAS از نقره، مس یا برنج  ساخته می شود .

Pestemal : یک نوع حوله با راه راه های بزرگ و یا حوله های رنگی که از مخلوطی از ابریشم و پنبه ،  پنبه خالص و یا حتی ابریشم خالص است (چیزی شبیه لنگ های خودمان اما با بهترین الیاف ) . این حوله در سراسر بدن پیچیده شده می شود و در هر دو دست حاشیه دار است . پس از آنکه  مردم در حمام برهنه می شوند  ، بدن خود را با حوله ها اززیر سینه تا باسن با این حوله می پوشند.

Nalin  Takunya : یک نوع صندل که برای محافظت  پا از آب و صابون ، در نظر گرفته شده است . بنابراین  بسیار ضخیم است . آنها از چوب و در اشکال متنوع  طراحی شده اند و  در حمام استفاده می شود .

Kese : یک پارچه بافته شده خاص به منظور مالش دادن سلولهای مرده پوست است. در یک حمام گرم  پوست تحریک می شود و آن زمان  به راحتی میشود جوانی پوستتان را بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی برگردانید .

در تور کوش آداسی برای رفتن به  حمام ، اگر دوست دارید  می توانید حوله ، یک جفت  فلیپ فلاپ ، شامپو و همه نوع از لوازم آرایش شخصی خود رابه همراه ببرید . البته تمامی این وسایل در حمام  موجود می باشد .



نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.