یکی از زیباترین پارک های استانبول که پیشنهاد میکنم در طول سفرتان حتما از آن بازدید کنید ، پارک بتانیک است . در این پارک که به پارک ملت مشهد شباهت زیادی دارد ، اسباب بازی نیز برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است . Botanik Park یکی از تفریحات استانبول است که از آن لذت خواهید برد. در بین بزرگراهها و ساختمان های بلند ، باغ بسیار زیبای بوتانیک وجود دارد . برای رفتن به پارک بتانیک دو راه وجود دارد یکی بلوار gunes و دیگری آتاشهیر . فاصله بین این دو وردی پارک ، حدود 4 کیلومتر می باشد . پارک پر از دریاچه های متعددی ست که منظره زیبایی را خلق می کنند البته یک رودخانه نیز از وسط این پارک می گذرد . با قرار گرفتن در فضای پارک ، از هیاهوی شهر و دود و دم و ترافیک خبری نیست .
پارک بتانیک استانبول

پارک بتانیک استانبول


  

از سال 1995 ساخت و نهال کاری بتانیک پارک استانبول آغاز شد و از سال 2002 این پارک به روی عموم گشوده شد . پارک بتانیک 35 هکتار است و حدود 500 درخت دارد . در این پارک استانبول که در منطقه باکرکوی قرار دارد پرندگان و گیاهان گوناگونی از نقاط مختلف دنیا جمع آوری شده و به نمایش گذاشته شده اند . بازدید از باغ پرنگان و باغ گیاهان بتانیک پارک استانبول برای همه سنین جذاب می باشد .  رستورانها و و کافه ها و سایر خدمات گردشگری نیز در پارک ارائه می شود . بتانیک پارک یکی از زیباترین جاهای دیدنی استانبول بشمار می آید .

بتانیک پارک استانبول

بتانیک پارک استانبول


بتانیک پارک استانبولآدرس بتانیک پارک استانبول : Osmaniye, İncirli Kavsağı D-100 Yanyolu, 34146 Bakırköy/İstanbul, Turkey

برچسب‌ها: تفریحات استانبول
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.